Sepetim

0 ürün - 0,00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı : Hosluoğlu Tekstil ve Ev Tekstl Elekt. Hed. Eşya San. Tic. Ltd. Şti.
E-ticaret site adresi: www.thecompany.com.tr
Adresi : Bahariye Cd. Sakızgülü Sk. No: 30/42 Kadıköy, İstanbul, Türkiye
Telefon : 0 (216) 700 29 99 - 0533 096 25 75


1.2- ALICI:
Adı/soyadı/Ünvanı:
Adresi :
Telefon:
Email:
MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait www.thecompany.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi aşağıda belirtildiği gibidir.
Adet: …,
The Company - …
Ödeme Şekli: …
Teslimat Adresi : …
Teslim Edilecek Kişi : …
Fatura Adresi : …
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, SATICI internet sitesinde sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.


4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün(ler) bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.


4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.


4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.


4.9- Tipografi hatalar ve yanlış fiyat girilmesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

MADDE 5- CAYMA HAKKI


ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslını ve iadesini veya değiştirilmesini istediği ürün ile birlikte SADECE İSTEDİĞİ HERHANGİ BİR THECOMPANY MAĞAZASINA GETİRMESİ ZORUNLUDUR. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Eğer ürün kargo ile gönderilmiş ise kargo masrafları ürün bedelinden düşürülerek ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. CAYMA HAKKI KULLANARAK KARGO İLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

Dikkat 
Onayladığınız satın alma sözleşmesinin 5 ’inci maddesinde yer alan “ Cayma Hakkı ” ürünü teslim aldıktan sonra beğenmezseniz gidiş geliş kargo navlun ücretini ödenek kaydı ile iade edebilirsiniz. Kargo firması tarafından gönderi alıcıya ulaştırılmak üzere yola çıkar ve alıcı teslimat adresinde bulunmadığında adrese 3 kez ücretsiz uğrama yapılır. Daha sonra paket gönderilen adrese geri gelir ve müşteriye alıcı ödemeli  olarak tekrar gönderilir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkinin kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ve sağlık ürünleri

MADDE 7- YETKILI MAHKEME


İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 8- UPS KARGO TESLİMATI VE ÜCRETLENDİRME

Dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede hızlı ve güvenilir yurt dışı hizmetlerimizle yeni pazarlara rakiplerinizden önce ulaşmanızı sağlıyor, ticaretinize hız kazandırıyoruz. 

Acil yurt dışı gönderileriniz için günün 3 ayrı zamanında garantili teslimat imkanı sunan Express hizmetlerimizi, günü belirli diğer gönderi ihtiyaçlarınız için ise Expedited hizmetimizi seçin.

• Ücret farkı alınmaksızın kapıdan kapıya teslimat  
• Alıcı bulunmadığında adrese 3 kez ücretsiz uğrama 
• Paket alımından teslimatına kadar gönderici ve/veya alıcıyı ücretsiz bilgilendirme seçenekleri (teslim edildi ise    teslim oldu bilgisi, teslim edilmediyse özel durum bilgisi) 
• Paket alımından teslimatına kadar internet üzerinden takip imkanı 
• Sektörde farklılaşan, çok sayıda ek hizmet seçeneği 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.